"Kai perskaičiau šį tekstą internete (tiesa, čia jį pateikiu sutrumpintą), kilo daugybė minčių. Ir teigiamų, ir abejojančių. Man patiko, kad autorius tiksliai ir aiškiai dėlioja prioritetus, apibrėžia ir konkrečiai nusako ribas, įvardija, kas tai yra šeima, kas joje svarbiausia. Ir remiasi vertybine santykių skale, o ne vien įstatymų apibrėžimais.
Šiais laikais mes esame sutrikę, nes egzistuoja tokia daugybė skirtingų dviejų žmonių santykių formų ir yra dar didesnė galybė žmonių, kurie turi didžiulių problemų ir jaučiasi nelaimingi. O Lietuvoje dar ir kas trečias vaikas yra gimęs ne šeimoje.
Kita vertus, kai kas šias mintis gali palaikyti senamadiškomis, gal net įspraudžiančiomis žmones į tam tikrus (senoviškus?) rėmus. Aš tenorėčiau, perfrazuodamas vieną garsią frazę, pasakyti: taip, žmonėms, kurie gyveną dorybingą ir apsibrėžtą gyvenimą, nėra laisvės tenkinti savo troškimų ir mėgautis kuo tik panorėjus, bet tokie žmonės yra apsaugoti nuo daugybės pavojų ir nepatogumų.
Tai, kad visavertės šeimos laimė šiais laikais tapo retenybe, nieko jau nestebina. Šeimos kūrimo menas/mokslas yra užmirštas. Taip kaip su senų laikų statybom. Tarkim, actekų palikuonys kažkada mokėjo statyti sienas iš milžiniškų akmenų. Dabar niekas tokių akmenų ir niekuo pakelti negali. Todėl ir sienų tokių pastatyti nepavyksta. Lygiai taip pamirštos ir šeimos kūrimo tradicijos.
O šeimos skirtumas nuo senovinių statybų tas, jog akmeninę sieną galima pakeisti betonu. Nors ir ne taip ilgai, bet kurį laiką ji laikys. O štai šeimos kuo pakeisti nėra. Tik nedaugelis gali būti laimingi vienatvėje. Kitos dviejų žmonių sąjungos formos parodė, kad nė neverta jų lyginti su tradicine šeima.
Šeima turi galybę didelių privalumų palyginti su kitomis meilės santykių formomis: visų šeimos narių galimybė būti laimingiems, galimybė išsaugoti meilę neribotą laiką, galimybė išauginti vaikus visavertiškomis ir harmoningomis asmenybėmis.
Kodėl kalbame apie galimybę? Todėl kad bet kurį savo darbą kiekvienas žmogus bet kada gali sugadinti."....
[url:2eemonle]http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-01-30-dmitrijus-semenikas-seimos-psichologija-tai-apie-ka-nezino-musu-tevai/76176/comments#list[/url:2eemonle]