Štai šešios pagrindinės priežastys, neleidžiančios pasiekti jums to, ko norite. Jei neįveiksite šių šešių kliūčių, neišnaudosite savo galimybių gyvenime. Tačiau jos gali padėti tapti laimingu žmogumi. Kad taip atsitiktų, turėtumėte į šias kliūtis pažvelgti kaip į užduotis, kurias pamažu išspręsite. Taigi šešios kliūtys į Jūsų gerbūvį:
Baimė
Žema savigarba
Blogi įpročiai
Įgūdžių stygius
Nepakankama savęs kontrolė
Netinkamas laiko panaudojimas
Daugumai mūsų didžiausia kliūtis į laimingą gyvenimą yra baimė. Dažnai baimė tampa nesąmoningu įpročiu. Kaip ir kiti nesąmoningi įpročiai, ji giliai įsitvirtinusi ir įnirtingai kovos dėl savo išlikimo. Neretai mes net neįsisąmoniname, kad kartojantis tam tikroms aplinkybėms, visuomet pajuntame baimę, kuri mus sustabdo dar net nepradėjus racionaliai vertinti situacijos.
Antroji kliūtis – žema savigarba. Savigarba yra ne kas kita, kaip vertė, kurią patys sau suteikiame. Ji visiškai priklauso nuo to, kaip mes įvertiname atskiras mūsų gyvenimo situacijas. Jei problemose matome galimybes, o ne atvirkščiai, esame aukštos savigarbos. Aukštai savigarbai netgi pakanka, kad pamatytumėte situaciją tokią, kokia ji yra, o ne pasiduotumėte nerimui ir bijotumėte blogiausio. Aukšta savigarba reikalauja, kad nustotumėte vertinti neigiamai ir pradėtumėte vertinti taip, kaip yra iš tikrųjų.
Trečioji kliūtis – neigiami įpročiai. Jei negalite pasiekti savo tikslų, tikėtina, kad to priežastimi tapo nepažaboti blogi įpročiai. Pirmiausia reikėtų paieškoti, ar neturite įpročio mintyse su savimi kalbėtis neigiamai. Dabar jau žinote, kad kalbėsena sau galų gale pavirsta tikrove. Jei dažnai sakysite sau, kad kas nors nepavyks, tai tikriausiai nepavyks ir tikrovėje.
Kitas įprotis – pradėti ir nepabaigti. Jei tai būdinga jums, esate tik kalbėtojas. Darytojas darys tol, kol padarys. Jei dažnai nepabaigiate darbų, tai – nesąmoningas įprotis.
Trečiasis įprotis – padaryti tai, kas lengva ir įprasta, o sudėtingesnes užduotis atidėti vėlesniam laikui. Dažniausiai susirandame mažareikšmės veiklos vien tam, kad nereikėtų pradėti daryti kai ko rimtesnio.
Ketvirtas – nepakankamai pasiruošti. Šis įprotis labiau būdingas vyrams. Kadangi pasiruošti kam nors svarbaus – nuobodus ir kantrybės reikalaujantis darbas, pasiduodame ir užsiimame tuo, kas teikia malonumą iš karto. Tokio elgesio pasekmės – nesame pasiekę nieko reikšmingesnio ir kenčiame dėl prastos savigarbos.
Dar vienas – per anksti pasiduoti. Ar nėra jūsų gyvenime srities, kur jūs visuomet greitai nuleidžiate rankas. Mano gyvenime tokių sričių yra keletas. Geriau jau susitelkime ir pasipriešinkime šiam bjauriam įpročiui tuoj pat, kai jis vėl gundo mus pasitraukti. Kartokite sau tokiomis akimirkomis: „Aš atkaklus, aš niekad nepasiduodu“. T. Edisonas, elektros lemputės išradėjas, yra pasakęs: „Viską gauna tas, kuris juda ir kruta belaukdamas“. Ar jūs verčiau pasiduosite tuomet, kai sėkmė jau už kampo?
Ketvirtoji kliūtis yra įgūdžių stygius. Niekur nenueisime, jei iš kitų reikalausime daugiau, nei esame verti. Kad šiandien jūs neturite svajojamo darbo tikriausiai yra dėl to, kad dar nesate jo vertas. Kasdien padarydamas savo darbą vis geriau ir geriau pamažu išsiugdysite nesąmoningą įprotį savo darbą nuolat daryti vis geriau ir geriau. Tuomet tai jau niekas jūsų nesustabdys. Kad to pasiektumėte, turite iš pradžių prisiversti dirbti vis geriau ir geriau.
Penktoji kliūtis - nepakankama savęs kontrolė. Norėdami kur nors nueiti, turime eiti viena kryptimi, kol nenueisite. Deja, siekdami tikslų, neretai žengiame žingsnį į priekį ir du atgal. Disciplina padės jums įgyvendinti tai, ką esate užsibrėžęs. Ji yra pakankama tik tuomet, kai galite vieną ar kitą dalyką daryti (ar nedaryti) tiek laiko, kad suformuotumėte naują įprotį. Toliau jau disciplinos nebereikia.
Paskutinė kliūtis yra netinkamas laiko panaudojimas. Kiekvienas turime tiek pat laiko. 24 val. per parą – tai viskas, ką turime. Tačiau išnaudoti šį laiką galite oi kaip skirtingai. Laiką naudojate tinkamai tuomet, kai darote tai, ko iš tiesų norite, o ne tai, kaip tuo metu „užplaukė“. Ar darote tai, kas svarbiausia? Ar tik drožiate pieštukus, nes neprisiverčiate prisėsti prie to, kas iš tiesų svarbu?
Gyvenime nėra didesnio malonumo, kaip daryti vien tai, ko iš tiesų nori. Už šį malonumą turite sumokėti kainą: pašalinti visa, kas jums trukdo elgtis taip, kaip liepia giliausi jūsų troškimai. Jei iš tiesų to norite, žinokite, kad jūs ne vienas. Eisite su manimi?