Pigmaleonas: ...Na, pirmiausia tai rėmė, berods, Rothschild House, bet apie tai vėliau.
Šitie taip pat
Pigmaleonas:
O mūsų krizė yra tiesiogiai susijusi, kaip ir anuomet - tarpukary. Valdžia niekuo dėta, nes ji šio proceso nei sukurti, nei įtakoti negali, bet atsakinga už tai, kad ji pas mus gilesnė ir su baisesnėmis pasekmėmis eiliniams piliečiams. Atsakinga už tai, kad tam nesiruošė ir prieš rinkimus kvailino, apgaudinėjo, mulkino rinkėjus. Na, žinoma, mūsų rinkėjai to verti, nes rinkimai nėra šou, nėra pramoga, nėra atrakcija, o labai rimtas darbas - rimtas dalykas. Tad kaltint lygtai nieko ir nereikėtų.
Kaip žinantis situacija dalyje politiniu partijų įžvelgiu tokius dalykus del kurių mūsų valstybė taip pat turi ekonomine krize.
1. Lietuvos bankai su JAV bankais tiesiogiai ir netiesiogiai nėra susiję. Mūsų šalues valiuta yra pririšta prie euro ne prie dolerio. Bankai skandinavų. Kur valdzžia prašovė - neužtikrino saugiklių, kad bankai negalėtu apiplėšinėti žmonių su palūkanomis ir negalėtų išduoti paskolas tiems kas njegalės jų išsimokėti. Vienas iš saugiklių yra asmens bankroto įstatymas kurio taip ir nepriima. Jis labai nenaudingas bankams. Pagal šį įstatymą privatus asmuo gali bankrutuoti. Taip jis tuo metu prarastu įkeistą turtą (tarkim už paskolą pirktą butą), bet tuo pat metu nebebūtų bankui skolingas palūkanas. Taip bankai būtų buvęp riversti gerokai peržiūrėti kam dalina paskolas.
2 Mūsų valstybė pardavė strategines energetines įmonės rpivačiam sektoriui. Tuopat metu sukūrė įstatymus kurie įgalino šitas įmones dirbtinai sukelti kainas. Kylant energo resursams tokiems kaip elektra, benzinas, automatiškai kyla visų prekių ir paslaugų grupių savikaina, o tuo pat metu ir kaina.
3. Nesureguliavo santykių tarp žemės ūkio produktų gamintojų ir perdirbėjų to pasekoje maistas pabrango, žemdirbiai gauna pinigų mažiau už užaugintą produkciją o perdirbėjai "važinėja lamburgini".
4. Mūsų valstybė dėl susitarimo su stambiomis statybos korporacijomis tokiomis kaip ranka ar construktus ir dar visa eile kitų, nereguliavo nekilnojamojo turto kainų, o specialiai skatino jų augimą duodama bereikšmius valstybinius užsakymus nereikalingiems projektams (valdovų rūmai, nac stadionas, arenos, aquaparkai). Reguliuoti rinkos kainmą buvo ir yra paprasta, tiesiog reikėjo skelbti valstybinius konkursus valstybiniam/socialiniam būstui statyti nurodant kiek valstybė pasiruošusi už tuos namus mokėti. O mokėti reikia tarkime ne 300 proc nuo savikainos (kaip buvo dar prieš pusmetį), o tik 10 proc. Taip būtų mažiau žmonių migravę iš lietuvos, taip būtų daugiau dirbančiųjų.
5 Valstybė skatino ir toliau skatina įvairių prekių ir paslaugų pirkimą nerealiomis ne rinkos kainomis už neturimus, o skolintus pinigus. Yra švaistomos milijardinės lėšos pirkiniams užmokant už juos daugiau nei tai verta ir gaunant otkatus. Tai masinis reiškinys. Kas nors truputi buvo ar yra versle apie tai žino. Otkatai generuoja labai didelę šešėlinę ekonomiką. Juk reikia iš kažkur gauti nedeklaruotų pinigų otkatams. Manau apie tai bent jau per spaudą visi girdėjo. Taigi vasltybė pirko paslaugas ir prekes ne todėl kad reikia, o todėl kad iš to valstybės vyrai turi nauda. Tokiu būdu buvo poreikis skolintis pinigus iš bankų kad tik kanors nupirkti.
Valstybė sukūrė korupciją ir piktnaudžiavimą įteisinnačius įstatymus. Kaip to pavyzdys žemės grąžinimo įstatymas. Šie įstatymai buvo ant tiek netobuli, kad geriausiose vietose žemė buvo tiesiog išgrobstyta. Tai savo ruoštu paskatino velgi tas pačias statybas.
Valsybės teismų sistema kai teisėjas neprivalo argumentuoti savo sprendimų leido piktnaudžiauti teise ir nebaudžiamai išsukinėti visokio plauko nusikaltelius.
8 Valstybė ir toliau nįveda įstatymų panaikinačių senaties terminą turtiniams ir korupciniams nusikaltimams. Nors tai būtų realus dalykas įvairiose bylose kur suėjęs senaties terminas ir kur kaltininkai jau yra žinomi konfiskuoti nelegaliai įsigytą turtą.
Valstybė realiai nieko nedarė kad supaprastinti namų renovavimą nors tai labai žemkliai mažintų Lietovos priklausomybę nuo rusiškų energoresursų.
Lietuva nuolat kišasi į kitų valstybių reikalus iš to negaunama jokios naudos savo žmonėms. Gruzija, Ukraina, Afganistanas, Irakas, Kosovo pripažinimas. mes ir taip mokame kone brangiausiai už dujas ES vien už savo ilgą lėžuvį. Mes nebeturime rusiškos naftos per "Družba" naftotekį dėl savo ilgo lėžuvio. Mes stato mokyklas afganistane, bet neprižiūrime savo. Mes perkame karo laivus ir ir kitą techniką, plauname pinigus kariuomenėje. O TAI FAKTAS.
11 Valstybė dabar paėme paskolą ale verslui skatinti ir kiek teko vakar girdėti,kad šią paskolą išdalins įmonėms dalinai jas atleidžiant nuo pelno mokesčio berodsw 7 metams. Taigi vėl bus dalinamos lėšos savoms įmonėms, kad jos nemokėdamos mokesčių galėtų nukonkuruoti kitus rinkos dalyvius ir taip viską monopolizuoti.
12 Panikos ir baimės sėjimas visuomenėje leidžia suvaržyti tos pačios visuomenės teises ir užkrauti naujus mokesčius. Kas šiuo metu ir vyksta.
Esu įsitikinęs, kad nėvienam šiam reikalui amerikos krizė įtakos neturėjo. O vat šalies viduje paskatino žvėrišką infliaciją. Ar kurnors suklydau?
Dėl rinkimų. Mačiau keleto partijų darbą iš vidaus. Nė viename neoficialiame posėdyje niekas nesitaria kaip padaryti geresnius įstatymus. Tariamasi su kokiomis partijomis kokį reikaliuką prasukti ir kas po kiek iš to gaus. Manau kol bus netobuli įstatymai, tol galime rinkti ką tik norime. Vistiek į seimą eis TIK tie kuriems reikia naudos sau, arba kuriuos atveda kiti politikai idant balsuotų kaip liepiama.
Pritariu tamstai kad ši krizė yra nuostabus metas investicijoms, kai didžiulės įmonės nuperkamos už grąšius. Aš pora dienų stebėjau biržos darbą ir keikiausi kad neturiu pinigų tiek kiek reikėtų. Akcijos vieną dieną krito 20 proc. o jau kitą dieną tiek pat pakilo. Velnias kaip prasisukti galima buvo.
P.S.
"Viskas ką išsakiau tai tik mano prielaidos, kas galėtų tai paneigti?"